biall.com.pl
Witaj na stronie BIALL Sp. z o.o. Jesteś tutaj: Strona główna

Hybrydowy inwerter solarny OFF-GRID z kontrolerem MPPT 2017-05-22

Hybrydowy inwerter solarny OFF-GRID z kontrolerem MPPT

Przedstawiamy wyjątkowo ciekawe urządzenie z naszej oferty dla fotowoltaiki. Jest to ES3000S łączący w sobie inwerter typu OFF-GRID wraz z kontrolerem ładowania MPPT. Inwerter na wyjściu posiada czystą sinusoidę, a wszystkie jego wejścia i wyjścia mają izolację galwaniczną. W konstrukcji zastosowano też zintegrowany wzmacniacz przeciwsobny wysokiej częstotliwości oraz pełnomostkową przetwornicę wysokiej częstotliwości. Kolejnym istotnym atutem jest wyświetlacz na którym można śledzić tryby pracy oraz aktualne parametry. Całe urządzenie jest sterowane mikroprocesorowo co przekłada się na zapewnienie wysokiej precyzji działania. Charakterystyczne jest też to, iż inwerter pod względem parametrów przewyższa wiele konkurencyjnych rozwiązań, umożliwiając współpracę z podłączaną mocą PV aż do 1200Wp jednocześnie przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny.

 

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące fotowoltaiki prosimy śmiało do nas pisać na adres: biall@biall.com.pl

 

ZOBACZ W SKLEPIE


 

Zobacz więcej

Nowość: Testery elektryka firmy Brymen 2017-05-08

Nowość: Testery elektryka firmy Brymen

BT70EU to seria nowych testerów elektrycznych spełniających najnowsze wymagania norm europejskich. Zakres pomiaru napięć ACV i DCV do 1000V predestynuje je do najbardziej wymagających branż energetyki.

Rodzinę testerów charakteryzuje oprócz powyższych pomiarów mnogość przemyślanych funkcji w tym pomiary rezystancji, pojemności (najwyższy model), test wyłączników RCD, test kierunku wirowania faz, test ciągłości, alarm wibracyjny oraz bezkontaktową detekcję napięcia (EF - detection).

Niewątpliwą zaletą testerów Brymen jest atrakcyjne wzornictwo, ergonomia oraz niebywała prostota i bezpieczeństwo obsługi.

Pomiary i testy są prowadzone z automatycznym włączeniem oraz identyfikacją sygnałów wejściowych, a także z automatyczną zmianą zakresów pomiarowych. 

Testery spełniają najwyższe normy i standardy bezpieczeństwa: EN61010-1 Ed. 3.0, CAT II 1000V AC/DC, CAT III 1000V AC/DC, CAT IV 600V AC/DC, EMC: EN61326-1:2013. Ponad to bezpieczeństwo obsługi testerów zapewniają: wysoka klasa ochronności obudowy (IP65), ochrona przeciwprzepięciowa 8kV (SURGE 1,2/50μA), ochronna wejść na przeciążenie 1100V DC&VAC rms.

Urządzenia mogą być stosowanie w zakresie temperatur od -10°C do +50°C.

Sondy testera wyposażone są w końcówki probiercze o średnicy 4mm z teleskopowymi osłonami. Rozstaw sond probierczych wynosi 19mm i jest zgodny z europejskim standardem gniazd jednofazowych AC.

ZOBACZ W SKLEPIE

 

Zobacz więcej

Targi InEnerg 2017 - relacja 2017-04-19

Targi InEnerg 2017 - relacja

11 - 12 kwietnia 2017 roku mieliśmy przyjemność brać udział w regionalnych targach InEnerg we Wrocławiu. InEnerg to targi energii ze źródeł odnawialnych i efektywności energetycznej. Na naszym stoisku prezentowaliśmy szereg rozwiązań z naszego asortymentu dotyczącego wykorzystania energii słońca. Szczególny nacisk położyliśmy na przedstawienie naszej bogatej oferty kontrolerów ładowania.

Miłym akcentem dla odwiedzających nas była możliwość napicia się kawy z ekspresu zasilanego ze źródła fotowoltaicznego. Instalacja polegała na podłączeniu ekspresu do kawy poprzez inwerter PSW7 do źródła zasilania jakim był zestaw akumulatorów AGM.

Z okazji targów wydaliśmy też katalog dotyczący naszej oferty fotowoltaiki. Katalog dostępny jest na naszej stronie w zakładce "Katalogi" lub po kliknięciu w następujący link: Katalog Fotowoltaika

Doskonałym uzupełnieniem tematyki targów była prezentacja naszych urządzeń pomiarowych marki Brymen oraz Kyoritsu. Mierniki cieszyły się dużym zainteresowaniem ponieważ prezentowaliśmy mierniki które szczególnie mogą być wykorzystywane przy instalacjach fotowoltaicznych ale i nie tylko.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na targi, a tym którzy nie mogli być osobiście prezentujemy kilka zdjęć.

 

Zobacz więcej

Targi Automaticon 2017 - relacja 2017-03-29

Targi Automaticon 2017 - relacja

W dniach 14 - 17 marca 2017 roku w warszawskim centrum EXPO XXI odbyły się Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON. Targi tradycyjnie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający mogli poznać ofertę ponad 250 wystawców oraz uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach.

Na naszym stoisku prezentowaliśmy szeroki przekrój produktów z dziedziny aparatury pomiarowej oraz techniki lutowniczej. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się jeden z modeli naszych robotów lutowniczych. Roboty lutownicze Quick wprowadzają zupełnie nową jakość w zakresie produkcji na rynku. Każdy producent elektroniki nisko i średnio nakładowych serii widzi w nim ogromny potencjał. Zastosowanie robota lutowniczego może przynieść duże zyski pod względem ekonomii produkcji jaki i oszczędności środków finansowych. Ważnymi argumentami za wykorzystaniem robotów lutowniczych Quick to 100% powtarzalność lutu oraz jego jakość na najwyższym poziomie.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. To dla nas przyjemność spotkać się z Państwem. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.

 

Zobacz więcej

Testery napięć ze znakiem bezpieczeństwa B 2017-02-24

Testery napięć ze znakiem bezpieczeństwa B

Niezmiernie miło nam poinformować, iż testery napięć EazyVolt, EazyVolt Plus, KT170 oraz KT171 spełniły wymogi norm i uzyskały dobrowolny certyfikat na znak bezpieczeństwa "B".

ZOBACZ W SKLEPIE

 

Zobacz więcej

Roboty lutownicze Quick 2017-02-22

Roboty lutownicze Quick

Roboty lutownicze Quick to odpowiedź na rosnące wymagania rynku w zakresie jakości, dokładności, powtarzalności oraz zwiększania poziomu automatyzacji produkcji. Gdy mamy do czynienia z niewielkimi seriami lub produkowane partie różnią się miedzy sobą detalami to zakup specjalistycznego sprzętu może być poza zasięgiem wielu potencjalnych użytkowników. W celu zaspokojenia tej potrzeby Quick opracował serię stołowych robotów lutowniczych, które łączą w sobie elastyczność z wymaganym wysokim poziomem jakości i powtarzalności procesu produkcji.

Zobacz na filmie jak działa robot lutowniczy Quick

Quick robot lutowniczy

 

Zachęcamy do kontaktu z opiekunem produktu: Michał Wytyk | m.wytyk@biall.com.pl | +48 503 098 448

 

Zobacz więcej

Nowość: Nożyce i praski hydrauliczne 2017-01-25

Nowość: Nożyce i praski hydrauliczne

W naszym asortymencie pojawiły się nożyce i praski hydrauliczne o napędzie ręcznym lub akumulatorowym. Narzędzia posiadają otwierane i obrotowe głowice co wpływa na ergonomię użytkowania. Siła nacisku to 6 ton. Praski już w wyposażeniu standardowym posiadają szeroki wybór kamieni, który dodatkowo można uzupełnić o matryce znajdujące się w ofercie. Narzędzia są konfekcjonowane w wytrzymałych walizach transportowych lub w przypadku nożyc w etui materiałowym. Na naszym kanale Youtube umieściliśmy filmy prezentujące praski ze szczególnym uwzględnieniem łatwości wymiany szczęk zaciskających. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym:

OPT TP80FR praska ręczna

OPT THX185 praska ręczna

OPT EPB-22 praska akumulatorowa

 

Zobacz więcej

Targi Energetics 2016 - relacja 2016-11-22

Targi Energetics 2016 - relacja

W dniach 15-17 listopada 2016 roku mieliśmy okazję brać udział w IX edycji Lubelskich Targów Energetycznych Energetics, gdzie prezentowaliśmy szeroką gamę produktów pomiarowych marek Brymen oraz Kyoritsu. Na targach odwiedzający mieli też okazję zapoznać się z naszymi narzędziami OPT Tools, które wprowadzamy właśnie na rynek. Istotną częścią naszego stoiska była też prezentacja produktów dotyczących odnawialnych źródeł energii, gdzie w zakresie fotowoltaiki stale rozwijamy nasz asortyment. Dzięki zgromadzeniu takiej ilości interesujących urządzeń na stoisku mieliśmy okazję odbyć wiele ciekawych rozmów z odwiedzającymi targi. Dziękujemy wszystkim, a tym którzy nie mogli być osobiście na targach przedstawiamy kilka zdjęć.

 

Zobacz więcej

BRYMEN BM197 miernik cęgowy 2000A AC/DC TRMS, CAT IV 1000V 2016-10-03

BRYMEN BM197 miernik cęgowy 2000A AC/DC TRMS, CAT IV 1000V

BM197 to miernik cęgowy firmy BRYMEN przeznaczony do pomiarów prądów aż do 2000A i napięć do 1000V. Miernik ten charakteryzuje najwyższy stopień ochrony: 12kV (przepięcia), 1000V (przeciążenie na wejściu "COM" i "+"), 2000A (pomiar ciągły). Kategoria pomiaru w instalacjach CAT IV 1000V AC&DC informuje o tym, że użytkownik może bezpiecznie prowadzić pomiary w obwodach pierwotnych źródeł instalacji, rozdzielniach głównych, przy przyłączach kablowych, głównych zabezpieczeniach nadprądowych budynków itd. Przyrząd posiada bardzo przydatne w praktyce przemysłowej funkcje, takie jak VFD (Variable Frequency Driver - jednoczesny pomiar napięcia/prądu i częstotliwości, funkcja przeznaczona m.in. do pomiaru falowników), AutoCheck (automatyczny wybór pomiaru napięcia lub rezystancji w zależności od sygnału na wejściu), 5ms CREST-MAX (szybki tryb rejestracji wartości szczytowych) i EF-Detection (wykrywanie pola elektrycznego). Podwójny wyświetlacz z wysokim próbkowaniem 5razy/s pozwala na jednoczesne obserwowanie na wyświetlaczu wyników ACV/ACA i częstotliwości. Przyrząd posiada wytrzymałą obudowę i przełącznik obrotowy umożliwiający obsługę jedną ręką. Miernik cęgowy BM197 wyposażony jest w optyczne złącze USB, co pozwala na łączenie z komputerem PC i pracę z odpowiednim oprogramowaniem.

 

Zobacz więcej

Nowość: nowa rodzina kontrolerów solarnych PWM EnergyLab 2016-09-23

Nowość: nowa rodzina kontrolerów solarnych PWM EnergyLab

Przedstawiamy Państwu najnowszą rodzinę kontrolerów solarnych ładowania PWM EnergyLab.

W rodzinie obok kontrolerów typu hobby ale z zawansowanymi funkcjami znajdują się kontrolery profesjonalne z dedykowanymi mocami paneli PV nawet do 8000Wp.

Oferowane pod naszą marką EnergyLab kontrolery, to wyroby wybrane w procesie selekcji, produkowane dla nas pod zwiększonymi rygorami jakości i podlegające pełnej kontroli funkcjonalości i pracy przed sprzedażą. Gwarantujemy jednocześnie naprawdę atrakcyjne ceny.

Większość modeli, nawet te typu hobby wyposażona jest w wielofunkcyjne graficzne wyświetlacze cyfrowe LCD (przełączane ekrany) z ikonami, co zapewnia użytkownikowi zwielokrotniony dostęp do informacji, podnosi poziom jakości obsługi i bezpieczeństwo systemu.

Wszystkie modele z LCD wskazują UBAT, prąd ładowania/obciążenia, napięcie ładowania absorpcyjnego/spoczynkowego, HVD, LVD, LVR. Zaawansowane modele wskazują dodatkowo energię zakumulowaną w akumulatorze i oddaną do obciążenia [Ah], napięcie systemu, kod usterki, typ akumulatora, tryb pracy z włącznikiem zmierzchowym LC. Część parametrów może być ustawiana przez użytkownika. Są to: napięcie ładowania absorpcyjnego/spoczynkowego, HVD, LVD, LVR, typ akumulatora, tryb pracy obciążenia – zakres zależny od modelu.

Te informacje uzupełnia mnogość ikon albo odpowiednio migających diod LED (w tym trójkolorowa) w podstawowym modelu, wskazujacych na status pracy, stan systemu, naładowania i usterkę.

Dodajmy, że wszystkie modele poczynjąc od najprostszych mają pełne zabezpieczenia łącznie z ochroną przed odwrotnymi podłączeniami.

Najbardziej zaawansowany model EL-WP30D ma inteligentnie podświetlany LCD, co pozwala na pewne odczyty parametrów w każdych warunkach oświetlenia, a także zaimplementowany układ ochrony przeciwprzepięciowej.

W konstrukcji zastosowano wysokiej jakości podzespoły elektroniczne i montaż SMD.

Zapewniono odpowiednie rozmieszczenie elementów mocy z zapewnieniem odpowiedniego chłodzenia. Co ważne zastosowane w konstrukcjach wysokiej jakości i dobrze izolowane wzajemnie terminale wejściowe do podłączenia kabli 6mm2, 16mm2 i 25mm2 – w zależności od modelu.

Wyroby dostarczamy z instrukcją obsługi w języku polskim zawierającą wszelkie przydatne informacje co do montażu i ekspolatacji.

Nasi opiekunowie klienta doradzą Państwu jak najlepiej wykorzystać możliwości naszych kontrolerów co do doboru paneli PV, akumulatorów, wykonania instalacji i zabezpieczeń.

Zapraszamy do sklepu oraz życzymy zadowolenia i satysfakcji z eksploatacji naszych kontrolerów.

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU


 

Zobacz więcej

Meble warsztatowe ESD Konfigurator online

Zapisz się do naszego newslettera


wypisz
Innowacyjna Gospodarka
na zamówienie
na zamówienie
dostępny
dostępny
dostępny